MAGAMRÓL

 

Hivatalos

 

Humanisztikus pszichológiai szemléletű pszichológus vagyok. Korábban évtizedekig dolgoztam szervezetekkel és vezetőkkel, mint tanácsadó, jelenleg szinte kizárólag emberek személyiségének és önismeretének fejlesztésével, valamint tanácsadók, trénerek, terapeuták és egyéb segítő foglalkozásúak szakmai-emberi fejlesztésével foglalkozom. Tartok személyiségfejlesztő csoportokat, intenzív hétvégéket, különböző szakmai fejlesztő képzéseket és időnként egy-egy előadást.

 

Humanisztikus pszichológiával több, mint 30 éve ismerkedtem meg. Ennek fontos elemei voltak a kanadai Frank Cardelle több éves Gestalt terápiás csoportjai és képzése. Tanultam az USA-ban a Virginia Satir által vezetett Avanta Network-ben. Ez az élmény, Virginia Satir személye és szakmai munkája olyan hatással volt rám, hogy egy életre elkötelezett a Humanisztikus pszichológia mellet. Később még a Challenge Learning International-től tanultam a Tapasztalati tanulással dolgozó outdoor tréningek vezetését.


Eddig volt a hivatalos rész. Meggyőződésem, hogy mi, segítő-fejlesztő szakemberek a személyiségünkkel dolgozunk elsősorban, azaz munkánkban legalább olyan hangsúlyos a személyes, emberi működésünk, mint a „szakmai” tudásunk. Ezért is kell magamról írni valamit. Szóval jöjjön valami személyesebb.


Személyes

 

Azt gondolom, hogy valójában nem azért lettem pszichológus, mert annyira motivált lettem volna, hogy másokon segítsek. Be kell vallanom: sokkal inkább magamat kerestem, azt, hogy miként élhetek örömtelibb életet, olyat, amit én is szeretek, és ez volt a pszichológia iránti vonzalmam mögött (bár ezt sokáig nem tudtam). Azonban elsősorban nem az egyetemi tanulmányok, hanem azok a színterek segítettek ehhez, ahol valóban magammal és az életemmel foglalkozhattam (személyiségfejlesztő csoportok, terapeuták, szakmai tanítóim és bizonyos képzések). Pontosabban nem is az életemmel és magammal foglalkoztam, hanem azzal, hogy ezeket hogyan tudom megváltoztatni, hogyan tudok teljesebb, egészségesebb és örömtelibb életet élni.


Ez a folyamat sok munka és sok idő volt, és különböző formákban ma is tart. Meggyőződésem, hogy az ember akkor van jól, ha az élete végéig éber a tapasztalataival szemben, ezekből tanul és fejlődik. Nem azért, mert ez olyan jól hangzik, vagy azért, mert ezt javasolják egyesek, hanem azért, mert ez az alaptermészetünk, ahogy a fa is élete végéig növekszik.


Miközben a saját személyes utamat jártam, egyre világosabbá vált, hogy számomra igen nagy öröm, hacsak nem a legnagyobb öröm az, ha másokat tudok ugyanebben támogatni. Abban, hogy akár magánemberként, akár a saját segítő-fejlesztő szakmájában egyre „jobban legyen”: egyre inkább a saját útját járja, egyre egészségesebb és teljesebb kapcsolatokban legyen, egyre örömtelibb legyen bármi, amit csinál az életében.


És ahogy járom a saját utamat, egyre több tapasztalatom van abban, hogy milyen is ez a keresés: mitől szükségszerűen nehéz néha, mitől szép, mik segítenek és mik nem. A legtöbb ember fél találkozni magával vagy ránézni őszintén az életére, mert azt gondolja, nem tud majd mit kezdeni azzal, ami kiderül. Nekem megadta a sors azt, hogy megtapasztaljam, ezek a nehézségek csak átmenetiek, és a szembenézés a valósággal előbb-utóbb az életünk egy egészségesebb, örömtelibb és teljesebb perspektívájához vezet. Talán nem kell magyaráznom, hogy milyen nagy öröm másoknak is megmutatni ezt.


Van egy szép Virginia Satir idézet, tulajdonképpen én is írhattam volna…

 

 

 

 

n   Kezdőlap

 

k  Magamról

 

  Mindenkinek

 

          Csend program

 

          Gestalt csoport

       Humanisztikus pszichológiai estek

       Induló önismereti csoport a

         Útkereső tréning
   
 

 Szakmai programok

            Five STARS
 

          Humanisztikus Coaching aa

            Humanisztikus pszichológia gyakorlatban
            Csapatok fejlesztése
 

          Tapasztalati Tanulás

 

          Gestalt & S zervezetfejlesztés

 

          Ellenállás kezelése

 

           Eddigi résztvevők, visszajelzések

 

 

 

 Kapcsolat, hírlevél, GDPR