.

 

 

 

ccccccc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ffrfv

 

 

 

 

 

Tapasztald meg Virginia Satir és a Humanisztikus pszichológia legfőbb újításait az emberek és csoportok fejlesztésében!

Vegyél részt egy olyan fejlődési folyamatban, ahol biztonságos környezetben próbálhatod ki ezeket, és támogató visszajelzéseket kapsz, hogy egyre jobban alkalmazd őket!

Ismerkedj meg azokkal a modellekkel, melyek új szempontból világítják meg a változás és a fejlődés természetét, hogy eredményesebb legyen a munkád!

 

KIKNEK SZÓL EZ A PROGRAM?

      • segítő és fejlesztő szakembereknek: trénereknek, terapeutáknak, coachoknak, tanácsadóknak, HR szakembereknek
      • egyénekkel és csoportokkal dolgozóknak,
      • kezdőknek, haladóknak.

MI AZ 5?

 

Virginia Satir és a Humanisztikus pszichológia legfontosabb újításai, melyekkel eredményesebben segítheted klienseid (emberek és emberi rendszerek) változását.

 

1. Az önbecsülés támogatása

Az embereknek folyamatosan szükségük van arra, hogy becsüljék magukat. Amikor új dolgokra bátorítjuk őket, könnyen kibillen az önbecsülésük, mert olyan területre kerülnek, ahol nem működnek a szokásos kompetenciáik: ez talán a legfőbb oka az ellenállásnak is. Ha változást szeretnénk elérni, jó megtanulnunk, hogy milyen eszközeink vannak az önbecsülés erősítésére. És jó azt is látnunk, milyen szokásos utakat kell elkerülnünk, hogy ne sértsük a másik önbecsülését

2. Az érzelmi tudatosság növelése

„Ha nem használ a tanácsod, segítsd a másikat, hogy tanácsot adjon magának!” Hogyan segítheted ebben őt? Úgy, hogy olyan módszereket alkalmazol, amik növelik a másik tudatosságát a helyzet összetevőiről. Arról, hogy mit él át: mit érez, gondol, mire vágyik, milyen értelmezései vannak stb. Tapasztalataim szerint a legtöbb haszon az érzelmek tudatosításában van. Jó megtanulnunk, hogy mi az érzelmek tudatosításának útja, és milyen módszerekkel érhetjük el, hogy biztonsággal megjelenhessenek ezek.

3. A rendszerszintek kezelése

„Ha nem érted az egyént, vizsgáld meg a rendszert!” Sokszor erőlködünk egy egyéni probléma megoldásán, akkor is, amikor a helyzet kulcsa a tágabb rendszerben található. Ilyenkor, ha hátrébb lépünk és szemügyre vesszük a rendszer működését, új lehetőségeket fedezhetünk fel. Azt, hogy miért eredménytelen, ha ilyenkor az egyénnel próbálkozunk, és azt, hogy milyen beavatkozásra vár a csoport, a tágabb rendszer, hogy megváltozhasson az egyéni viselkedés.

4. Folyamatra figyelés a tartalom helyett

Ha azt szeretnénk, hogy a kliens (legyen az egyén vagy csoport) maga fedezze fel a válaszát a problémájára, nem a konkrét probléma tartalmával kell törődnünk. Sokkal inkább azzal, hogy létrehozzunk egy olyan folyamatot, amiben a kliens egyre többet lát a problémájából, egyre tudatosabbá válik annak összetevőiben, és egyre több erőforrását tudja mobilizálni annak megoldására. Meg kell tanulnunk, hogyan távolítsuk el magunktól a probléma súlyát, és hogyan segítsük a kliensünk belső folyamatait, hogy megtalálja a konstruktív lépései irányát.

5. Az ÚJ támogatása

„Bárki, bármikor meg tud változni, ha megváltozik az észlelése”-mondja Virginia Satir. A megváltozott észlelés azt jelenti, hogy valami ÚJ-at fedezünk fel: magunkban, a másikban, a helyzetben, a környezetben, az összefüggésekben stb. Ha ez megtörténik, a változás máris elindul.  Tanuljuk meg, hogyan támogathatjuk a klienst abban, hogy észrevegye, ami a jelenben van, ami ÚJ megjelenik. Minél sikeresebbek vagyunk ebben, annál kevésbé kötik őt korábbi berögzöttségei, koncepciói, előfeltevései. És annál nagyobb lesz a fejlődés és változás mértéke.

 

A TRÉNINGPROGRAM

A program módszereiben is követi az  5 elveit. Ezért, mint résztvevő

      • 10 % elméletre,
      • 50 % gyakorlásra,
      • 40% megbeszélésre

számíthatsz.

5 összetevők
2 nap, Budapest

Ezen a tréningen az 5 elem alapos megismerésén lesz a hangsúly. A legkülönbözőbb helyzetekben szerzünk tapasztalatot róluk. Átéljük, mit okoz, ha ezeket alkalmazzuk, mi kell ahhoz, hogy így működjünk. Visszajelzéseket adunk egymásnak, és új utakat fedezhetünk fel, hogy miként segíthetjük a klienseinket.



5 alkalmazása a munkában
2 nap, Budapest

Ezen a tréningen az 5 összetevő alkalmazásának gyakorlása van a középpontban. Olyan valós helyzetekben kezdjük el alkalmazni őket, melyekkel a munkánk során találkozunk. Dolgozunk majd csoportokkal, egyénekkel, kipróbálhatunk új dolgokat, segítő visszajelzéseket kapunk.


5 használata nehéz helyzetekben
2 nap, Budapest

A programon a résztvevők visszatérő szakmai kérdéseivel és problémáival fogunk dolgozni. Mód lesz arra, hogy bárki behozza azt a helyzetet, ami számára nehezen kezelhető, vagy amire nem talált még megoldást. Az egyéni feldolgozások igazi „királyi utat” jelentenek a szakmai személyiség fejlesztésében, és abban, hogy megtapasztaljuk az öt elem igazi lehetőségeit.

 

Ha nem tudsz részt venni mind a 3 alkalmon, lehetőség van az egyes tréningekre külön is jelentkezni, de az első alkalomra mindenképp jelentkezz!

A program elvégzéséről a résztvevők Részvételi igazolást kapnak.

 

RÉSZVÉTELI DÍJ

Korai befizetésnél a kedvezményes díj

 

Alapár

Nonprofit, diák, munkanélküli

Teljes program 3x2 nap

128.000.- Ft

50.000.- Ft

Bármelyik tréning önállóan

50.000.- Ft

20.000.- Ft

 

Normál díj

 

Alapár

Nonprofit, diák, munkanélküli

Teljes program 3x2 nap

154.000.- Ft

62.000.- Ft

Bármelyik tréning önállóan

62.000.- Ft

24.000.- Ft

Ha egyéb kedvezményre van szükséged (pl. részletfizetés stb.), keress meg mailen vagy a +3620 9836 540 telefonon!

 

A következő időpontot megtudhatod, ha feliratkozol a hírlevélre.

feliratkozas

 

 

Vissza a lap tetejére

 

 

 

 

  Kezdőlap

 

i Magamról

 

 

  Mindenkinek

 

          Csend program

 

          Gestalt csoport

       Humanisztikus pszichológiai estek
 

       Induló önismereti csoport a

         Útkereső tréning
   
 

 Szakmai programok

            Five STARS
 

          Humanisztikus Coaching a

            Humanisztikus pszichológia gyakorlatban
            Csapatok fejlesztése
 

          Tapasztalati Tanulás

 

          Gestalt & S zervezetfejlesztés

 

          Ellenállás kezelése

 

           Eddigi résztvevők, visszajelzések

 

 

 

 Kapcsolat, hírlevél, GDPR